صفحه اصلی / زیبایی و سلامت / نحوه استفاده از کرم آبرسان

نحوه استفاده از کرم آبرسان

اکثر افراد می دانند که برای داشتن پوست بی عیب، باید تلاش کنند و مراقبتهای لازم را بعمل آورند. چگونگی استفاده از مرطوب کننده به همان اندازه ی نوع محصول اهمیت دارد. چه میزان از محصول استفاده کنید؟ چگونه آن را استعمال کنید؟ و چه زمانی استفاده کنید؟ این عوامل می تواند تفاوت زیادی در پوست شما ایجاد کند!

اشتباه افرادی که پوست چرب دارند

پوست چرب و کرم آبرسان

استفاده نکردن از کرم اولین گام اشتباه در این راستا می باشد. برخی افراد که پوست چرب دارند به طور کلی استفاده از کرم مرطوب کننده را نادیده می گیرند زیرا فکر می کنند استفاده از این نوع کرمها موجب تشدید چربی پوست آنها می شود ، در حالیکه اشتباه فکر می کنند. داشتن پوست خیلی چرب خود یکی از نشانه های خشک بودن پوست به حساب می آید. پوستی که خیلی خشک است سعی دارد با افزایش تولید چربی (تولید ماده ای با نام Sebum ) خشکی بیش از حد خودش را جبران کند.

Sebum ماده مومی است که وظیفه حفاظت پوست را بر عهده دارد و خاصیت ضد آب دارد. افرادی که پوست چرب دارند از کرم برای پوست صورت استفاده نمی کنند چون فکر می کنند سبوم ، رطوبت و آب مورد نیاز پوستشان را تامین کرده و از اثرات مخرب داشتن پوست خشک در امان هستند.

چرا استفاده از کرم آبرسان و مرطوب کننده ضروری است؟

ضرورت آبرسانی به پوست

پوست انسان از ۳۰ درصد آب و چربی تشکیل شده است. یکی از وظایف پوست ، حفاظت از لایه های زیرین است. چنانچه پوستتان مرطوب نباشد همیشه پوسته پوسته و ترک خورده هستید و احساس کشیدگی دارید. در نهایت ترک خوردگی و شکاف در پوست موجب می شود لایه های زیرین پوست در معرض باکتری ها و عفونتهای احتمالی قرار گیرند. بنابراین استفاده از کرم مرطوب کننده برای همه افراد ضروری است.

به دلایل فوق استفاده از یک کرم آبرسان و مرطوب کننده صورت خوب برای انواع پوست ها، بویژه پوست چرب بسیار مهم است و کمک می کند پوست، چربی کمتری تولید کرده و بیشتر آبرسانی انجام شود. اگر استفاده از آبرسان و مرطوب کننده را فراموش می کنید، بعد از شستن صورت آن را استعمال نمایید. حتی میتوانید مرطوب کننده و آبرسان خود را در یک مکان مشخص و کنار مواد شوینده صورتتان قرار دهید تا فراموش نکنید.


شاید این مطلب برایتان مفید باشد…

تفاوت کرم آبرسان و مرطوب کننده چیست؟


تقسیم بندی انواع پوست :

اغلب پوستها به سه دسته خشک ، چرب و مختلط تقسیم می شوند. پوست خشک نیاز به آبرسانی شدید دارد و باید از کرمهای آبرسان مخصوص پوستهای خشک و حساس استفاده کند. پوست چرب باید روی محصولات بدون روغن ( oil – free ) تمرکز داشته باشد. در حالیکه پوست مختلط گزینه های بیشتری پیش رو دارد. برخی افراد هم هستند که پوست حساسی دارند و قادر به استفاده از محصولات معطر نیستند.

هنگام خرید محصولات مراقبتی پوست علاوه بر نوع پوست، نگرانی ها و اهداف پوستی دیگری نیز وجود دارد مانند از بین بردن لک و صاف کردن چین و چروکهای پوستی. یکی از بزرگترین مواردی که افراد بدنبال آن هستند جوانتر نشان دادن پوست است. اگر بدنبال این هدف هستید مرطوب کننده ای پیدا کنید که تاثیر عمیق روی لایه های زیرین پوست داشته باشد و سرعت روند بازسازی سلولهای پوستی را افزایش دهد.

روش صحیح استفاده کردن از کرم آبرسان :

  1. ابتدا صورت خود را با یک شوینده سازگار با پوست صورت تان بشویید تا آلودگی و باکتری همراه با محصول، وارد پوستتان نشود.
  2. با حوله ای تمیز صورت را به آرامی خشک نمایید (حوله را محکم روی پوست نکشید).
  3. مقداری از کرم را ( به اندازه یک چهارم دایره ) روی انگشتان دست بریزید و کمی به هم بمالید تا هنگام استفاده روی صورت ، کرم به طور مساوی پخش شود.
  4. کرم را روی گونه ها، پیشانی، چانه ، بینی ، گردن و اطراف چشم پخش کنید .
  5. با حرکت بسیار آرام و به سمت بالا ، کرم جذب پوست می شود.
  6. اطراف چشم و دور لب جاهایی هستند که عموما فراموش می شوند، با زدن ضربه های ملایمدر این قسمت ها، کرم جذب خواهد شد.
  7. دقت داشته باشید که گردن هم جزیی از صورت به حساب می آید، حرکات دست روی گردن هم باید به سمت بالا باشد. 
  8. حال می توانید با نوک انگشتان ضربه های ملایمی به نواحی مختلف صورت بزنید تا پوست صورت بخوبی ماساژ داده شود.
  9. در نهایت دستهای خود را بهم مالش دهید تا کاملا گرم شود، سپس روی قسمتهای مختلف صورت بگذارید و آرام بردارید.
  10. هر روز، روزی ۲ بار صورت خود را بشویید و پس از آن کرم آبرسان استفاده نمایید. اما شستن بیش از ۳ بار اصلا توصیه نمی شود.

بیوگرافی سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *