صفحه اصلی / شرایط فروشنده بودن

شرایط فروشنده بودن

شرایط عضویت فروشندگان در ایران بازار

۱- جهت عضویت بعنوان فروشنده باید پروانه کسب ، مجوز کسب و کار یا کد اقتصادی کسب و کار از ارگانهای رسمی مربوطه داشته باشید.

۲- ایران بازار فقط از طریق ایمیل bama@iranbazar.com با فروشندگان در ارتباط است .

۳- اطلاعات شخصی فروشندگان توسط ایران بازار ذخیره و بررسی میشود اما محصولات بدون ذکر نام و نمایش راه ارتباطی روی سایت قرار میگیرند و تنها نام فروشگاه نشان داده می شود.

۴- مسئولیت ‌های مربوط به کیفیت، قیمت، محتوا، شرایط و همچنین خدمات پس از فروش محصول ، بر عهده فروشندگان است.

۵- فاکتور کالاهایی که توسط فروشندگان در سایت عرضه می‌شود، پس از فروش محصول می بایست در اختیار ایران بازار قرار گیرد .

۶- فروشنده موظف است سفارشات ثبت شده را با توجه به ضوابط و زمان تعیین شده در پنل خود، به ‌صورت محموله آماده، در لفاف مناسبی بسته ‌بندی کند، رسید تحویل کالا را پرینت و درون بسته بندی قرار دهد همچنین نسخه رسید تحویل پست را روی بسته بچسباند. در پنل مدیریتی خود، وضعیت سفارش را بروز کند تا مامور حمل و نقل بسته را تحویل بگیرد .

۷- قیمت کالاها با توجه به رعایت استانداردهای قیمت‌ گذاری به مسئولیت فروشنده تعیین می‌شود. لذا مسئولیت پاسخگویی به مراجع رسمی و اشخاص ثالث از جمله مشتری در خصوص قیمت تعیین شده بر عهده فروشنده است.

۸- فروشنده موظف است نظرات کاربران ، انتقادات و پیشنهادات و سوال مشتری درباره محصولات را سریعا پاسخ دهد.

۹- فروشندگان به عنوان شرط ضمن عقد اعلام می نمایند که نسبت به فروش کالاهای خود بر روی درگاه اینترنتی ایران بازار کلیه اختیارات از جمله غبن ولو فاحش یا افحش را از خود سلب و ساقط نمودند.

۱۰- مسئولیت صدور فاکتور فروش و سند برگشت از فروش برای مشتری، بر عهده فروشنده است.

۱۱- در صورت اشتباه فروشنده و درج قیمت پایین تر از قیمت واقعی ، متعهد است کالا را با همان قیمت درج شده در درگاه اینترنتی ایران بازار تحویل مشتری نماید. در هر حال پاسخگویی به خریدار در مراجع رسمی به عهده فروشنده می‌باشد.

۱۲- فروشنده اظهار مینماید مالکیت مادی و معنوی نام تجاری وی متعلق به شخص حقیقی و حقوقی دیگری نیست و در صورت کشف خلاف این موضوع، کلیه مسئولیت های حقوقی و کیفری بر عهده فروشنده خواهد بود.

۱۳- فروشنده موظف است پنل خود را اداره کرده و اجازه واگذاری حساب خود به فروشنده دیگری را ندارد.

۱۴- فروشنده موظف است مشخصات محصولات و توضیحات لازم جهت معرفی کالا، نحوه پشتیبانی پس از فروش و سایر موارد لازم را در درگاه اینترنتی بر اساس شرایط اعلامی ایران بازار ارائه نماید.

۱۵- کالای ثبت شده توسط فروشنده پس از تایید ایران بازار روی سایت قرار میگیرد .

۱۶- محصولات تکراری بر روی سایت نمایش داده نمیشوند .

۱۷- محصولات با تصاویر تکراری یا تصاویر کپی از دیگر فروشندگان ، بر روی سایت قرار نخواهند گرفت و فروشنده موظف به پاسخگویی است .

۱۸- کالاهای ثبت شده با قیمت نامتعارف تایید نشده و روی سایت نمایش داده نمیشوند .

۱۹- فروشنده متعهد می‌شود که کالاهای مورد درخواست مشتری را بدون وقفه و در موعد مقرر ارسال نماید، خسارات ناشی از تأخیر در اجرای تعهدات از فروشنده مطالبه و یا از محل مطالبات وی کسر و برداشت میشود .

۲۰- فروشنده متعهد می‌شود که هیچ‌ گونه کالای تقلبی، قاچاق، ممنوعه یا غیر بهداشتی یا مضر برای سلامتی را تحویل مشتری ندهد و در صورت وارداتی بودن از مبادی قانونی وارد کشور گردیده و دارای برگ سبز و مدارک گمرکی و مالیاتی لازم می باشند و مستندات را به همراه فاکتور فروش به ایران بازار یا مراجع ذیصلاح قانونی ارائه خواهد داد.

۲۱- فروشنده متعهد است کالاهای موجود در انبار خود را در پنل مرکز فروشندگان اعلام نماید. معرفی کالای غیر موجود در پنل مرکز فروشندگان به عنوان کالای موجود ممنوع بوده و فروشنده مسئول جبران خسارات وارده به ایران بازار، مشتری و پاسخگویی حقوقی و کیفری در مقابل مراجع قضایی خواهد بود. در این حالت ایران بازار بنا به تشخیص خود علاوه بر اخذ وجه التزام قراردادی، راساً نسبت به قطع پنل فروشنده به فوریت اقدام خواهد نمود.

۲۲- فروشندگان کالاهای الکترونیک اعم از (موبایل ، لپ تاپ، تبلت ،آل این وان،پی سی، سرور،محصولات اپل،کنسول های بازی، ماشینهای اداری و کلیه لوازم جانی مربوطه ) را با گارانتی های دارای مجوز خدمات پس از فروش مورد تایید اتحادیه صنف فناوران رایانه برای فروش عرضه نمایند.

۲۳- فروشندگان سایر کالاها (کالاهای غیردیجیتال) در صورت درخواست فروش کالا با گارانتی می بایست شرایط سرویس دهی به مشتری و کارت گارانتی معتبر ( به همراه آدرس و شماره تماس معتبرمرکز خدمات ) به همراه کالا عرضه نمایند.

۲۴- در صورتیکه ظاهر بسته بندی کالای ارسالی به مشتری هنگام تحویل از پست سالم باشد .مشتری تایید مینماید که این کالا از نظر ظاهری سالم است .

تبصره : در صورتی که متخصیصن تشخیص سلامت کالا در ایران بازار تشخیص دهند آسیب وارده به ظاهر کالا به دلیل عدم بسته بندی داخلی مناسب توسط فروشنده است ، خسارت وارده به عهده فروشنده خواهد بود.

۲۵- در صورتیکه ظاهر بسته بندی کالای ارسالی به مشتری هنگام تحویل از پست سالم باشد و خود کالا دارای مشکل فنی باشد . خسارت بر عهده فروشنده است .

۲۶- چنانچه ظاهر بسته بندی هنگام مرجوع کردن کالا دارای آسیب دیدگی باشد ، خسارت کالا به عهده ی پست است.

۲۷- مرجع تشخیص سلامت ظاهر بسته بندی کالا هنگام تحویل گرفتن از مامور سیستم باربری ، خود مشتری است و باید از تحویل محموله با ظاهر نامناسب امتناع کند .

۲۸- صورت حساب فروشنده، به صورت هفتگی و فقط از طریق حساب بانک ملت تسویه می گردد . در صورت عدم رضایت خریدار از کالا مبلغ مربوط به همان کالا تا زمان حل مشکل توسط فروشنده نزد ایران بازار به امانت می ماند. پس از تعیین تکلیف یا به حساب فروشنده واریز و یا به خریدار عودت داده می شود.

۲۹- فروشنده اعلام می‌دارد مالک کالاهای معرفی ‌شده است و آن‌ها را خود تولید کرده یا از تولیدکننده اصلی خریداری کرده است و از طرف فروشنده اصلی یا تولیدکننده و یا از نماینده آن‌ها برای فروش کالاها، دارای اختیارات قانونی لازم است و فروش کالاها در حال حاضر یا در آینده متضمن نقض هیچ‌گونه قرارداد، تعهد یا روابط دیگری بین فروشنده و فروشنده اصلی یا تولیدکننده در ارتباط با کالاها نیست.
۳۰- در مواردی که فروشنده تولیدکننده کالا نیست، باید به هزینه خود از تولیدکننده مربوطه، مدارک کتبی موثقی جهت انجام مسئولیت ‌های قراردادی اخذ نماید که علاوه بر موضوعات قرارداد، تعهد فوق را دربر گیرد. در صورت درخواست ایران بازار، فروشنده باید یک نسخه کپی از مجوز فوق را به ایران بازار ارائه دهد.