صفحه اصلی / فرهنگ و هنر / رنگ سال ۹۸ چه رنگی است؟

رنگ سال ۹۸ چه رنگی است؟

رنگ سال ۹۸ چه رنگی است و چه ویژگیهایی دارد؟

رنگ مرجانی زنده ، رنگ سال 98 

رنگ سال ۱۳۹۸ چیست؟

با نزدیک شدن به سال جدید، سوالاتی نظیر رنگ سال ۹۸ چه رنگی است؟ برای سال ۹۸ چه رنگی انتخاب می‌شود؟ رنگ مانتو برای سال ۹۸ چیست؟ رنگ مد سال ۹۸ برای لباس و رنگ مو چیست؟ بالاخره موسسه پنتون با اعلام رنگ سال ۲۰۱۹ پاسخ سوالاتی که ذهن همگان را به خود مشغول کرده بود، داده است.

رنگ سال ۲۰۱۹ ( معادل سال ۹۸ ) از سوی پنتون رنگ مرجانی زنده و به عبارت دقیقتر ۱۶-۱۵۴۶ Living Coral انتخاب شده است .

انتخاب رنگ سال، یک رسم دوست داشتنی است که سراسر دنیا از آن استقبال کرده اند.  از سال ۲۰۰۰ تا کنون شرکتی با نام پنتون ، هر ساله یک رنگ را بعنوان رنگ سال مشخص می کند. امسال برای معرفی رنگ سال ، موسسه پنتون بر زندگی زیر دریا متمرکز شده و رنگ مرجانی زنده را بعنوان رنگ سال ۲۰۱۹ معرفی نموده است.

رنگ سال ۹۸ هم برای ایرانیان رنگ مرجانی زنده خواهد بود. بنابراین در سال ۹۸ شاهد گسترش رنگی با طیف نارنجی در تمامی زوایای زندگیمان خواهیم بود.

پنتون رنگ مرجانی زنده را اینگونه تشریح نموده است: ” یک رنگ مرجانی سرزنده، حیات بخش و انرژی زا که ته رنگ نارنجی و  طلایی نیز دارد و نمادی از شادی و خوش بینی بوده و عاملی برای برقرای ارتباطات صمیمی میان افراد جوامع است. “

در پی رشد فزاینده استفاده از رسانه های اجتماعی و فناوری های دیجیتال در زندگی روزمره، انسانها به دنبال کسب تجربیات موفق در برقراری ارتباطات صمیمی با همنوعان خود هستند. رنگ مرجانی زنده به دلیل ماهیت شاداب و جذابی که دارد افراد را به انجام چنین فعالیتهایی ترغیب خواهد کرد.

مهمتر از همه اینکه رنگ مرجانی زنده، مظهر تمایل به بیان عواطف و احساسات می باشد. با زندگی امروزی نیز همسو بوده و شاهد حضور پر جنب و جوش این رنگ در رسانه های اجتماعی و محیط اطرافمان هستیم. افرادی که در صنایع مد، فشن و… فعالیت دارند در پست‌های خود از آن استفاده می‌ کنند و بسیاری نیز از هم اکنون بدنبال خرید لباس و مانتو به رنگ سال یعنی رنگ مرجانی هستند.

رنگ انتخابی از سوی موسسه پنتون برای هر سال، روی تولید محصولات در صنایع مختلف ، مد و لباس ، مبلمان خانگی ، طراحی صنعتی، بسته بندی کالا ، محصولات گرافیکی ، تصمیم خرید مشتریان و همه بخش های زندگی مردم اثرگذار است.

بیشتر بخوانید : آموزش تزئین قاب گوشی موبایل ۲۰۱۹

فرآیند انتخاب رنگ سال نیاز به تفکر و تحلیل دارد، کارشناسان حاضر در این موسسه به دنبال تاثیر رنگهای مختلف بر صنعت سرگرمی و تولید فیلم ، مجموعه هنرهای هنرمندان ، مد، تمام زمینه های طراحی و همچنین شیوه زندگی جدید، سبک بازی و شرایط اجتماعی و اقتصادی هستند.

بیش از ۱۰ میلیون طراح و تولید کننده در سراسر جهان برای محصولات و خدمات خود از رنگ انتخاب شده توسط موسسه پنتون الهام می گیرند تا با ترکیب این رنگ با رنگهای مکمل آن محصولاتی نو و کاربرپسند را روانه بازار کنند.

تاریخچه مرجان دریایی

مرجان دریایی ، از کربنات کلسیم ساخته شده که بوسیله یک حیوان کوچک بنام پولیپ در زیر دریا شکل می گیرد. مجموع خوشه های ایجاد شده ، شکلی شبیه صخره یا کلونی می سازند. 

مصریان باستان برای ساخت جواهرات از مرجان دریایی استفاده می کردند و مردم ایتالیا این جواهرات را می پوشیدند چون معتقد بودند برای رهایی از شر شیطان مفید است. 

اعتقاد به این ویژگی محافظتی مرجان دریایی، در عصر رنسانس و پس از آن هم پابرجا بوده است.

وقتی به طبیعت نگاه می کنیم رنگ مرجانی فقط در دریا نیست بلکه رنگ برخی گلها، طلا ، غروب خورشید و خیلی چیزهای دیگر رنگ زیبا و سرزنده مرجانی دارند.

رنگ مرجانی در مد و لباس

رنگ مرجانی در مد

اکنون که می دانیم رنگ سال ۲۰۱۹ یا به عبارتی رنگ سال ۹۸ ، مرجانی زنده است براحتی می توانید با توجه به آن، رنگ لباس و مانتوی جدید امسال خود را انتخاب کنید.

رنگ مرجانی در صنعت پارچه بافی

رنگ مرجانی در صنعت پارچه

استفاده از طیف رنگ مرجانی زنده در پارچه و دوخت لباسهای جدید سال ۹۸ ، احساس صمیمیت بیشتری را به بیننده القا می کند و در نظر او شما فردی جذاب و مهربان به نظر میرسید.

حضور رنگ مرجانی در لوازم آرایشی

رنگ مرجانی در لوازم آرایشی

حضور رنگ سال ۲۰۱۹ ( رنگ سال ۹۸ ) در لوازم آرایشی هم پر رنگ می باشد. کمپانی های سازنده لوازم آرایش ، رنگ مرجانی زنده را در ساخت انواع رژلب ، لاک ناخن ، رژگونه و سایه چشم بکار گرفته اند. 

رژلب مرجانی یک رنگ ملیح و منتخب برای آنان که می خواهند در محل کار آراسته باشند، همچنین استفاده از رژگونه مرجانی صورت شما را عروسکی و ملوس خواهد کرد. 

در کنار آرایش رنگ مرجانی استفاده از رنگهای خنثی و طبیعی مانند صورتی کمرنگ ، قهوه ای روشن و خاکستری روشن جلوه زیباتری به آرایشتان ببخشید.

بیوگرافی سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *