صفحه اصلی / سبک زندگی / آماده سازی بدن برای بعد از تعطیلات

آماده سازی بدن برای بعد از تعطیلات

ریکاوری بدن ، آماده سازی خود برای بعد از تعطیلات

 

تعطیلات نوروز یکی از بهترین زمانهای استراحت و تفریح در طول سال است . آب و هوای لطیف بهاری فرصت استفاده از طبیعت و زیبایی های آن را فراهم آورده است . هر چقدر تعطیلات دلچسب و طولانی تری داشته باشید پایان آن برای تان سخت تر است  .

بدن انسان بعد از یک دوره استراحت طولانی نیاز به ریکاوری دارد . بهتر است در روزهای آخر تعطیلات ، خود را از نظر جسمی و روحی برای بازگشت به محیط کار و تحصیل آماده کنید .

 

راهکار های آماده سازی بدن در روزهای آخر تعطیلات

 

  • حداقل دو روز قبل از پایان تعطیلات از سفر بر گردید .

درست است که مسافرتهای نوروزی فرصتی برای استراحت و تفریح است . اما رانندگیهای طولانی ، جابجایی و بازدید از مناطق مختلف خود باعث خستگی میشود .

سعی کنید حداقل دو روز بعد از سفر در خانه استراحت کنید تا بدن بدون خستگی ، کسالت و استرس آماده بازگشت به محیط کار و درس شود.

 

  • بجای استراحت بیش از حد کمی نرمش کنید .

بدن شما در دوره تعطیلات طولانی تنبل و کسل شده است . یک اشتباه و باور غلط این است که روزهای آخر تعطیلات را بیش از حد استراحت کنید تا بدن خسته نباشد و بتوانید به محل کار برگردید .

باید توجه داشت که بدن شما در دوره تعطیلات طولانی تنبل و کسل شده است . تنها با داشتن یک برنامه منظم ورزشی میتوانید بدن را برای نشستن های طولانی در محیط کار آماده کنید .

 

  • عادت خواب خود را تصحیح کنید .

معمولا در روزهای تعطیل عادت خواب شما تغییر میکند . بدن انسان خیلی زود به شب بیداری ها و خواب در طول روز عادت میکند .

بدیهی است با این عادات غلط در روزهای بعد از تعطیلات با مشکلاتی جدی روبرو خواهید شد .

 

  • صبحتان را با لیمو ترش تازه آغاز کنید .

لیمو ترش دارای خاصیت سم زدایی میباشد . در دوره تعطیلات عادت غذایی شما نیز تغییر کرده . مصرف زیاد شیرینی و آجیل سلامت بدن شما را به خطر میاندازد .

با خوردن روزانه یک عدد لیمو ترش تازه و کم کردن مصرف شیرینی و آجیل در روزهای آخر تعطیلات ، سلامتی را به بدن خود بازگردانید .

 

  • آب معدنی بنوشید.

نوشیدن آب معدنی در ابتدای روز طراوت و شادابی را برای سلولهای شما به ارمغان میآورد . در روزهای آخر تعطیلات زودتر از خواب بیدار شوید و روزتان را با نوشیدن آب معدنی با طراوت کنید .

 

  • کمی مطالعه کنید .

دانش آموزان ، دانشجویان و حتی کارمندان در دوره تعطیلات مطالعه بسیار کمی دارند . بدیهی است بعد از تعطیلات با مطالعه چند پاراگراف به سرعت خسته شده و احساس خواب آلودگی کنید .

بهتر است در روزهای آخر تعطیلات روزانه زمانی را به مطالعه اختصاص دهید . یک داستان کوتاه یا کتاب شعر هم میتواند کمک کننده باشد .

 

  • از گوشی موبایل خود دل بکنید !!! 🙂

در آخرین روزهای تعطیلات زمان کمتری را صرف شبکه های اجتماعی و بازیهای رایانه ای کنید . تا بدن شما کم کم بتواند آماده برگشتن به محیط کار و تحصیل و دور بودن از این وسایل شود .

 

بیوگرافی سردبیر

۲ نظرات

  1. چقدر نکاتی رو که گفتید خوب بودن ولی از هر کدام از موارد بالا نمیشه دل کند ادم دلش میخاد تا لحظه آخر استفاد کنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *