با عضویت در وب سایت در قرعه کشی بزرگ ایران بازار شرکت کنید. و از کوپن تخفیف ده هزار تومانی بهره مند شوید

ورزش های فکری

ورزش های فکری
يكي از ابزار موفقيت انسان تفكر و انديشة سالم است. اگر انسان بخواهد رشد فكري پيدا كند بايد فكر خود را در مسير بالندگي و رشد، حركت دهد، كساني كه انگيزة فرهنگي و علمي والائي دارند بايد قدرت تفكر خود را بالا ببرند.

در این‌که ورزش برای بدن مفید است، شکی نیست ولی شواهد زیادی نیز نشان می‌دهند داشتن فعالیت جسمانی می‌تواند افت طبیعی عملکردهای مغزی را در نتیجه‌ی پیر شدن کاهش دهد. تحقیقات جدید نشان می دهد که ورزش مغز به طور منظم به میزان قابل توجهی احتمال ابتلا به بیماری های مربوط به زوال عقل، مثل آلزایمر را کاهش می دهد.افراد سالمند با بالا رفتن سن بیشتر در معرض این گونه بیماری ها قرار می گیرند اما برخی عقیده دارند که این چالش ها باید در سنین پایین تر برای مغز فراهم شود. دکتر سنای می گوید، چالش های مغزی به هیچکس صدمه نمی زند.

اگر برای ذهن هم ورزشی قایل باشیم، شطرنج می‌تواند نوعی ورزش برای ذهن ما باشد. زیرا انسان را عمیقاً وادار به فکر، برنامه‌ریزی، حدس حرکتهای رقیب و تصمیم‌گیری می‌کند. گاهی اگر حریف قدری داشته باشید شما را به چالش می‌کشد، و به این ترتیب صبوری، تفکر و حرکت معقول را می‌آموزیم.

ورزشهاي روحي و فكري بايد تحت شرایط و برنامه‌هاي صحيح اجراء شوند تا آثار و نتيجة مثبت داشته باشند.
1. مكان ورزشي خلوت و بي‌سر و صدا باشد.

2. زمان هر تمرين حداقل 10 تا 20 دقيقه باشد.
3. زمان تمرين منظم باشد.

4. حداقل روزي يكبار تمرينها انجام شود.
5. تمركز در تمرينها وجود داشته باشد.

يكي از مشكلات عصر حاضر، بدخوابي و كم خوابي استبسياري از افراد. از دير خوابيدن در هنگام شب گله دارند و برخي به داروهاي خواب آور متوسل مي‌شوند.
امّا بيداری را مي‌توان با به دست آوردن تمركز در هنگام خواب درمان كرد. انجام ورزش های فکری با نظم دهی به ذهن ، قدرت تمرکز شخص را بالا برده و در درمان بی خوابی فرد تاثیر گذار است .