چراغ قوه

نمایش:
مرتب کردن براساس:

چراغ چادر مسافرتی مستطیلی مدل 1W

چراغ چادر مسافرتی مستطیلی مدل 1W ایده آل برای روشن کردن محیط چادر در کمپ های شبانه   هموا..

82,600 تومان
چراغ قوه

چراغ قوه ها دارای قابلیت نوردهی متفاوتی هستند. بطورکلی هر چه نور بیشر باشد، باتری بیشتری هم مصرف خواهد شد. بعضی از امکانات تکنولوژیک باعث بوجود آمدن چراغ های قویتر با لامپ های هالوژن و یا گزنون شده است. دیودهای نوری معروف به led باعث نور روشن تر، دوام بیشتر و طولانی تر شدن عمر باتری شده اند. هر چند این وسایل از نظر نوردهی قوی نیستند، ولی وزن کم آنها برای کسانی که علاقمند حمل چراغ قوه نیستند، مناسب است.

چراغ پیشانی
این چراغ ها دو دست را آزاد می گذارند و نسبت به چراغ قوه بسیار راحت تر هستند . جهت خرید وسایل نورپردازی باید سرمایه گذاری درستی انجام داد تا وسایلی با کیفیت بالا تهیه کرد. حداقل سعی کنید چراغ هایی تهیه کنید که نسبت به رطوبت و آب حساس نباشند. چراغ قوه های ضد آب، نسبت به قیمت بالای خود ارزشمند هستند، چرا که در هر هوایی می توان آنها را استفاده کرد و اگر ماهها هم بلا استفاده در زیر زمین یا گاراژافتاده باشند، نقاط اتصال و باتری های آنها بدون زنگ زدگی و سالم باقی خواهد ماند.
همه چراغ ها باید دارای کلیدهای محکمی باشند تا بر اثر فشاردرون کوله روشن نشوند . کلیدهایی که در فرورفتگی قرار دارند ویا چراغ هایی که با چرخاندن بدنه روشن می شوند، مناسب هستند. اگر امکان روشن شدن چراغ قوه بر اثر فشاردرون کوله پشتی وجود دارد،می توانید کلید آن را با چسب محکم کنید یا لامپ آن را بیرون بیاورید و یا باتری هارا سرو ته بگذارید.
چراغ های دارای قابلیت تنظیم فوکوس نور بسیار عالی هستند. نورعریض و پخش شده برای انجام کارهایی در فاصله دورتر مناسب است . همیشه مطمئن شوید که لامپ ها و باتری های اضافی که با خود حمل می کنید، کماکان سالم هستند.

انواع باتری ها:

باتری آلکالاین: بهترین باتری برای مصارف عمومی است و در همه جا هم یافت می شود این نوع باتری نسبت به باتری های سربی-روی، انرژی بیشتری در خود ذخیره می کند، مهم ترین مسئله در مورد این نوع باتری ها، افت شدید ولتاژ (و درنتیجه روشنایی) به هنگام خالی شدن آنهاست و عمر آنها توسط سرما خیلی سریع کوتاه می شود. در هوای ۱۸درجه زیرصفر، قابلیت آنها ۱۰تا۲۰ درصد ظرفیت اصلی است.

باتری نیکل- کادمیوم: این نوع باتری ها جهت کارکردن آسانتر هستند، قابل شارژند و در طول مدت عمر خود روشنایی خود را حفظ می کنند و در هوای سرد هم خوب کار می کنند. در هوای ۱۸درجه زیر صفر آنها با ۷۰% ظرفیت اصلی کار می کنند. اما آنها نمی توانند به اندازه باتری های آلکالاین انرژی در خود ذخیره کنند . در برنامه های سفر از باتری های قوی نیکل- کادمیوم استفاده کنید که دو تا سه برابر قدرت باتری های معمولی نیکل-کادمیوم برق در خود ذخیره می کنند و قیمت بالاتر آنها در مقابل قدرت و وزن آنها مسئله ای نیست.

باتری لیتیوم: این باتری ها در مقابل قیمت بالاتری که دارند دارای کارایی بیشتری هم می باشند . ولتاژ این باتری ها در تمام طول عمر آنها یکسان و یکنواخت است و درحرارت ۱۸درجه زیرصفر تقریباً به اندازه درجه حرارت معمولی قدرت دارند . یک باتری لیتیوم نسبت به باتری های هم اندازه و سایز خود می تواند دو برابر برق بدهد، از این رو دقت کنید که باتری لیتیومی که انتخاب می کنید مناسب چراغ شما باشد