دوربین شکاری

نمایش:
مرتب کردن براساس:

دوربین دو چشمی میوپتا مدل MeoSport 8x25

دوربین دو چشمی میوپتا مدل MeoSport 8x25 مناسب آغاز کار با دوربینهای دو چشمی میباشد   دورب..

0 تومان

دوربین فاصله سنج لیزری لایکا مدل Leica Rangemaster CRF 2000-B

دوربین فاصله سنج لیزری لایکا مدل Leica Rangemaster CRF 2000-B با برد 2 کیلومتر جهت محاسبه فاصله تا ه..

0 تومان

دوربین فاصله سنج لیزری بوشنل مدل Bushnell The Truth 4x20

دوربین فاصله سنج لیزری بوشنل مدل Bushnell The Truth 4x20 برای محاسبه دقیق فاصله تا هدف به صورت لیزری..

0 تومان
دوربین شکاری

اندازه‌ی یک دوربین شکاری بر اساس اندازه‌ی لنز اپتیک آن تعریف می‌شود که بسته به کاربری موردنیاز تنوع زیادی دارد ولی معمولا به سه دسته‌ی کلی تقسیم می‌شود.

سایز بزرگ:

دوربین‌های شکاری سایز بزرگ بهترین انتخاب برای مشاهده‌ی حیات‌وحش و به‌طور خاص از روی قایق هستند که نور بیشتری دریافت می‌کنند و در روشنایی کم عملکرد فوق‌العاده‌ای دارند. به کمک این نوع دوربین شکاری می‌توان تصاویر باثبات‌تر و چشم‌اندازهای وسیع‌تری را مشاهده کرد ولی اندازه‌ی بزرگ و وزن زیاد حمل نقل آن را سخت می‌کند. متداول‌ترین انواع دوربین شکاری سایز بزرگ، مدل‌های ۴۲×۸ و ۵۰×۱۰ هستند.

سایز متوسط:

این نوع دوربین شکاری  انتخاب مناسبی برای تماشای حیات‌وحش و مسابقات ورزشی محسوب می‌شود ولی برای حمل در کوله‌پشتی کمی سنگین است. دوربین شکاری سایز متوسط که تعادل خوبی بین اندازه و توانایی دریافت نور دارد، بیشتر در مدل‌های ۳۲×۱۰ و ۳۵× ۷ عرضه می‌شود.

فشرده:

دوربین شکاری فشرده که بهترین گزینه ممکن برای گشت‌وگذار و سفرهای تفریحی کوتاه‌مدت به شمار می‌آید، فوق‌العاده سبک، کوچک و قابل‌حمل است ولی در استفاده مداوم و حرفه‌ای کارایی مناسبی ندارد. این نوع دوربین شکاری در انواع ۲۵×۸ و ۲۵× ۱۰ متداول‌تر است.

دوربین شکاری با دو شماره شناسایی می‌شود که اولین شماره نشان‌دهنده‌ی قدرت بزرگنمایی آن است. به‌عنوان‌مثال دوربین شکاری ۳۵× ۷ از قدرت بزرگنمایی ۷ بهره می‌برد. یک دوربین با قدرت بزرگنمایی ۷ در مقایسه با چشم غیر مسلح، اشیاء را ۷ برابر نزدیک‌تر به بیننده نشان می‌دهد. به خاطر داشته باشید که دوربین‌های شکاری با بزرگنمایی بیشتر از ۱۰، کوچک‌ترین لرزش را تقویت کرده و تماشای باثبات مناظر را بسیار مشکل می‌کنند.

قطر لنز اپتیک

دومین شماره در مشخصات فنی دوربین شکاری، نشان‌دهنده‌ی قطر لنز اپتیک (لنز نزدیک‌تر به سوژه) آن با واحد میلی‌متر است. به‌عنوان‌مثال یک دوربین شکاری ۳۵× ۷ از لنز ۳۵ میلی‌متری سود می‌برد. قطر لنز اپتیک تعیین‌کننده‌ی مقدار نوری است که دوربین دریافت می‌کند. قطر بیشتر به معنای دریافت نور بیشتر و بالطبع تصویر واضح‌تر و شفاف‌تر به‌خصوص در روشنایی کم است.