بازی فکری کیوبیتس

بازی فکری کیوبیتس


یک بازی فکری فوق العاده مناسب برای تقویت سرعت عمل و هوش دیداری است. این بازی را بصورت تک نفره و یا گروهی می توان انجام داد.

در واقع یک سرگرمی مهیج برای بچه های 8 سال به بالا محسوب می شود و بازی حدودا 40 دقیقه به طول می انجامد.

چیدمان بازی

هر بازیکن یک صفحه چوبی و 16 مکعب همرنگ را بر میدارد . دسته ی کارت های چیدمان را رو به پایین وسط میگذاریم . قبل از شروع هر دور بازی همه ی مکعب ها باید بیرون از صفحه باشند.

شیوه ی بازی

روش اول

یکی از بازیکنان یکی از کارت های چیدمان را رو می کند و بازیکنان هم زمان سعی میکنند با چرخاندن مکعب هایشان به هر جهتی که مایلند ، سریعتر الگوی نشان داده شده در کارت چیدمان را بسازند . اولین کسی که الگو را کامل کند با صدای بلند می گوید ( کیوبیتس!) و دستش را روی کارت می گذارد . اگر الگو را درست چیده باشد ، کارت چیدمان به او می رسد و اگر درست نباشد ، بازی از سر گرفته می شود.

روش دوم

یکی از بازیکنان یک کارت چیدمان را رو می کند و هر دو بازیکن با هم مکعب هایشان را مثل تاس به زمین می ریزند . حال باید سعی کنند فقط با استفاده از وجه بالایی مکعب ها الگوی روی کارت چیدمان را بسازند . ابتدا مکعب های قابل استفاده را می چینند و وقتی هیچ مکعبی باقی نماند که بتوان از آن استفاده کرد ، دوباره مکعب های بالاستفاده را مثل تاس می ریزند. این کار را آنقدر ادامه می دهند تا الگوی روی کارت چیدمان تکمیل شود. بازیکنی که الگو را کامل کند ، با صدای بند می گوید ( کیوبیتس! ) و در صورتی که درست چیده باشد ، کارت چیدمان به او تعلق می گیرد . اگر شکلی که ساخته است با الگوی روی کارت چیدمان یکسان نباشد ، بازی از سر گرفته می شود.

روش سوم

یکی از بازیکنان یک کارت چیدمان را رو میکند و تا 10 می شمرد . سپس کارت را دوباره بر می گرداند . اکنون بازیکنان سعی می کنند فقط با کمک حافظه خود الگو را بچینند . بازیکنی که فکر می کند الگو را تکمیل کرده ، یا بیشترین مکعب را درست سر جایش گذاشته است با صدای بلند می گوید : ( کیوبیتس ) و کارت چیدمان به کسی تعلق می گیرد که واقعا الگو را کامل کرده باشد ، یا بیشترین مکعب را درست سر جایش گذاشته باشد .

پایان بازی

هر روش سه دور بازی می شود (در مجموع نه دور ) و پس از آن کارت های بازیکنان شمرده می شود.

شیوه های دیگر بازی:

شما می توانید به جای هر سه روش فوق ، فقط یکی از روش ها را انتخاب  و هر چند دور که مایل هستید بازی کنید.

بازی یک نفره

تمام روش ها را می توان به صورت یک نفره هم انجام داد . می توان تعیین کرد در زمان مشخص ( مثلا 5 دقیقه ) چند کارت می توانیم انجام دهیم .

بازی مشارکتی

در صورت زیاد بودن تعداد بازیکنان ( مثلا در درس ) می توان بازی را به صورت مشارکتی انجام داد ، به این روش که هر بار هر بازیکن یک مکعب را در صفحه جای می دهد و صفحه را به نفر بعدی می دهد تا مکعب بعدی را سر جایش بگذارد . اگر بازیکنی مکعبی را اشتباهی بگذارد ، نفرات بعد می توانند انتخاب کنند که مکعب او را درست کنند ، یا یک مکعب جدید اضافه کنند . بنابراین چرخاندن یک مکعب در داخل صفحه خودش یک حرکت محسوب می شود. می توان این روش را به صورت تیمی بین دو تا چهار گروه انجام داد .

اطلاعات کلی
8 سال به بالا
دارد
1 تا 2 نفر
20 دقیقه
سرعت عمل - حل مساله
105 کارت چیدمان
صفحه نمایش
فکری - تمرکزی

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

بازی فکری کیوبیتس

  • میزان فروش: 65
  • تولید کننده: ایران
  • مدل فکری
  • موجودی: 0
  • کد محصول : 4365

این محصول فعلا در انبار موجود نیست در صورتی که شما دارای این محصول هستید میتوانید با عضویت به عنوان فروشنده این محصول را در ایران بازار به فروش برسانید


برچسب ها: بازی فکری کیوبیتس, فکری, بازی آموزشی