شخصیت ها

در این دسته بندی در حال حاضر محصولی وجود ندارد در صورتی که شما محصولی در این دسته برای فروش دارید میتوانید به عنوان فروشنده در وب سایت ثبت نام کنید و محصولات خود را به فروش برسانید

شخصیت ها

كودكان در سنین قبل از دبستان علاقه بسیار زیادی به بازی ها و موضوعات تخیلی دارند. زندگی یك كودك در سن قبل از مدرسه، از محدودیت های بسیار تشكیل شده، او بر اساس نظر والدین خود زندگی می كند. در واقع كودك به بازیهای خیالی علاقه دارد ، زیرا می تواند آن طور كه می خواهد باشد و زندگی كند؛ خارج از قید و بندها و محدودیت هایی كه والدین برای او تعیین كرده اند. حال کودک با اسباب بازی هایی روبرو میشود که تداعی کننده شخصیتهای خاص کارتونی است . شخصیتهایی که توانایی های فوق العاده ای داشته و در قید و بند زمان و مکان قرار ندارند . کودک با این شخصیتها خو گرفته و با قوه تخیل خود پرواز میکند ، سریعتر از یک ماشین میدود و آنچه غیر ممکن است را در دنیای کودکانه خود ممکن میسازد . این بازی ها به قوه تخیل و رشد فکر و استعداد کودک کمک شایانی خواهد کرد .

بازی های نمایشی و شخصیت سازی مستلزم تقلید از بعضی افراد می باشد.
در اجرای نمایش ارتباط کلامی و تأثیر متقابل بین دو با چند نفر تقویت می شود.
اجرای یک نقش همان تقلید از فرد است.
توجه به هدف بازی و یافتن راهی برای اجرای نمایش تا پایان وقت لازم از اهداف دیگر این نوع بازی می باشد.
به گفته “کوپلان و روبین ” کودکانی که در زندگی از امکانات کمتری برای بازی برخوردارند، کمتر می توانند خود را با جامعه تطبیق دهند.

در بازی های نمایشی و شخصیت سازی که توسط کودکان انجام می شود مهارت های زیر کسب می شود:
ایجاد حس همدلی : کودک می آموزد که از شخص دیگری تقلید کند، در نتیجه حس همدلی و توجه به دیگران در او تقو بث می شود.

رشد شخصیت اجتماعی : با بازی در نقش دیگران ، تجربه اینکه کودکه بداند مادر ، پزشک و یا پرستار چگونه فکر می کنند، موجب رشد شخصیت اجتماعی او می شود.

کسب مهارتهای اجتماعی : انتظار برای این که نوبتش شود ، توفیقات اجتماعی که بدست می آورد . این که چگونه مورد قبول بک جمع واقع می شود و این که چگونه کار  وبازی گروهی انجام دهد. کلید موفقیت کودک در جامعه است.