شستشو و نظافت

نمایش:
مرتب کردن براساس:

زمین شوی حوله ای مهسان

زمین شوی حوله ای مهسان مناسب پولیش انواع سطوح   زمین شوی حوله ای مهسان دارای لایه های بسی..

0 تومان

سطل و زمین شوی چرخشی مهسان مدل ایرسا

سطل و زمین شوی چرخشی مهسان مدل ایرسا مناسب کلیه سطوح   سطل و زمین شوی چرخشی مهسان مدل ایر..

0 تومان

پولیشر و کفروب نخی مهسان

پولیشر و کفروب نخی مهسان از جنس نخ پنبه بسیار مقاوم   پولیشر و کفروب نخی مهسان تهیه شده ا..

0 تومان

جاروبرقی 2200 وات گوسونیک مدل GOSONIC GSV2300

جاروبرقی 2200 وات گوسونیک مدل GOSONIC GSV2300   بکارگیری لوازم خانگی برقی سبب تغییر سبک ز..

0 تومان

ست سرویس بهداشتی طرح سنگی کج راه

ست سرویس بهداشتی طرح سنگی کج راه عدم رعایت کردن بهداشت فردی و خانوادگی موجب بروز بیماریهای مختلف ..

260,000 تومان

ست سرویس بهداشتی طرح سنگی

ست سرویس بهداشتی طرح سنگی عدم رعایت کردن بهداشت فردی و خانوادگی موجب بروز بیماریهای مختلف میگردد...

135,000 تومان

ست سرویس بهداشتی مدل شیاردار

ست سرویس بهداشتی مدل شیاردار رعایت کردن بهداشت در سرویس بهداشتی و نظم دادن به لوازم مورد استفاده ..

230,000 تومان

ست سرویس بهداشتی مدلamelie

ست سرویس بهداشتی مدلamelie   رعایت کردن بهداشت در سرویس بهداشتی و نظم دادن به لوازم مورد است..

230,000 تومان

جا دستمال کاغذی فلزی با طرح گل رز

جا دستمال کاغذی فلزی با طرح گل رز برای آراسته کردن منزل استفاده از وسایل تزئینی کاربردی زیبایی من..

55,000 تومان

سطل فلزی ایکیا

سطل فلزی ایکیا در مکان هایی از منزل و یا محل کار مانند اتاق خواب و آشپزخانه، اتاق پذیرایی ، اتاق ..

0 تومان

ست لوازم سرویس بهداشتی طرح سنگی

ست لوازم سرویس بهداشتی طرح سنگی برای نگه داری مواد شوینده و لوازم نظافت شخصی به یک مجموعه کامل سر..

230,000 تومان

اتو بخار پاناسونیک سری NI-JW950

اتو بخار پاناسونیک سری NI-JW950 با کفی آلومایت با ظرفیت 310 میلی لیتر انتخاب یک اتو مناسب از آن ج..

0 تومان
شستشو و نظافت

برای نظافت منزل و حتی محیط های دیگر تجهیزات ساده و اولیه ای وجود دارن که استفاده از آن ها بسیار مهم می باشد. با توجه به نوع عمل نظافت مورد نظر، برخی از این وسایل را می توان تهیه نمود. اما استفاده از این تجهیزات و شرایط نگهداری آن ها را نیز باید دانست تا علاوه بر حفظ کیفیت استفاده از آن ها به طول عمر ابزار کمک کرد. این تجهیزات کمک می کنند تا بتوان نظافت را موثر و کارا انجام داد، بنابراین صرف کمی زمان و انرژی برای انتخاب ابزار مناسب برای نظافت، بسیار با ارزش خواهد بود. تهیه ابزار و تجهیزات خوب، باعث صرفه جویی در هزینه ها نیز می شود. اسفنج با کیفیت، برس شوینده فرش و غیره نیاز به مقدار کمی مواد شوینده دارند، و عمل شستشو را بهتر از تجهیزات ارزان و بی کیفیت انجام می دهند.

تی آب جمع کن برای آبگیری برخی نواحی از پنجره که به وسیله دستمال قابل پاک کردن نمی باشد استفاده می شود. بهتر است آب جمع کن در دو اندازه متفاوت که متناسب با پنجره است تهیه گردد. تی آب جمع کن را می توان در آب و صابون شستشو داده و در هوای باز خشک نمود.

برس های زبر (فرچه) برای پاک کردن گرد و خاک نرم از روی زمین، لباس و پارچه به کار می رود. برس با موهای کوتاه می تواند انتخاب شود اما حتما باید موهای آن سفت و قطور باشند. این برس ها در اندازه های مختلف می تواند تهیه شود اما یک طبقه بندی وجود دارد که برس با موی بلند فقط برای زمین استفاده شود، برس با دسته بلند برای سرویس بهداشتی و برس با موهای منظم برای لباس ها استفاده گردد. وسایل اضافه ای که می توانند مفید باشند مانند مسواک کهنه برای پاک کردن کفش و لباس نیز به کار می روند. برای شستشوی این برس ها بهتر است آن ها را در محلول آب و صابون خیس نمود. دسته چوبی برس ها را به هیچ عنوان در آب قرار ندهید، زیرا باعث انبساط و وا رفتن آن ها می شود.

دستمال گردگیری را هم با مواد شوینده و هم بدون آن ها می توان برای نظافت تمامی سطوح استفاده نمود. برای انتخاب دستمال گردگیری باید توجه نمود که بدون پرز باشد به طوری که بتوان با آن ها سطح را به طور کامل پاک کرد. رنگ آن ها مهم نیست و می توان از هر رنگی انتخاب نمود. برای شستشو و نگهداری آن می توان از ماشین لباسشویی بدون محلول نرم کننده استفاده کرد و آن را خشک نمود. دستمال های میکروفایبر نیز به طور تخصصی برای نظافت ساخته شده اند و نتایج خوبی نیز از خود به جای می گذارند. برای شستشوی این دستمال ها نیز می توان از ماشین لباسشویی استفاده نمود و در فضای باز آن ها را خشک نمود. گردگیر های الیافی، به جای تکان دادن گرد و غبار، آن ها را در خود به دام می اندازند. در هنگام خرید دقت شود که گردگیر دسته بلندی داشته باشد، زیرا می توان از فاصله بیشتری گردگیری نمود. برای شستشوی آن ها باید از آب گرم و صابون استفاده نمود و در هوای باز خشک نمود.

از دستکش می توان برای محافظت از دستان در برابر مواد شیمیایی و سایش صدمات در هنگام نظافت و شستشو استفاده نمود. استفاده از دستکش علاوه بر این که باعث می شود اثر انگشتان روی سطوح باقی نماند، بلکه موجب می شود بتوان از آب داغ نیز استفاده نمود. بنابراین می توان برای شستشوی ظروف به طور موثر و بهداشتی از دستکش استفاده نمود. در هنگام انتخاب دستکش می توان دستکش لاستیکی را انتخاب نمود زیرا برای استفاده با آب و مواد شوینده بسیار قوی است. می توان دستکشی با اندازه بزرگتر انتخاب نمود تا برای جلوگیری از عرق کردن دست بتوان یک دستکش نازک کتانی زیر آن پوشید و یا از پودر استفاده نمود. دستکش های کتان برای انجام امور خشک، گردگیری و یا محافظت بیشتر در هنگام نظافت لبه های تیز و برنده و خرده ها مناسب هستند. برای شستشوی آن ها می توان از ماشین لباسشویی استفاده نمود. دستکش لاتکس یکبار مصرف می تواند برای تماس با مواد مضر و همچنین تماس با حیوانات خانگی استفاده می گردد. پس از انجام نظافت، دستکش های کتان را می توان شست و دستکش های لاستیکی و لاتکس را دور انداخت.