کتاب فروغ حکمت 2 اثر محمد علی انصاری

کتاب فروغ حکمت 2 از محمد علی انصاری

 

 استاد مفسر محمد علی انصاری،شارح این تراث علوی،نزدیک به سی سال از عمر با برکت خود را قرین وحی الهی و تفسیر آیات کریمه قرآن بوده است وشرح و بیان نهج البلاغه را نیز به مدد سال ها ژرف نگری در ساحت قرآن وبهره گیری از اقیانوس معارف نبوی به میراث برده است.

تاکنون از ایشان صدها ساعت شرح صوتی وشش دفتر مکتوب نهج البلاغه باقی مانده است.

اما شرح ترتیبی کلام مولا از ابتدای نهج البلاغه ضرورت دیگری بود که به مدد امیرالمومنین انجام شد.

این جلد نیز که در برگیرنده پیشگفتار وشرح خطبه اول تا سوم است اولین مجلد از شرح وزین و وثیق استاد از نهج البلاغه است که به لطف خداوند به نشر رسیده است.

شارح در جای جای شرح نهج البلاغه نسبت کلام مولا را با آیات قرآن نشان می دهد. شرح نهج البلاغه استاد در آئینه تفسیر کلام وحی به مخاطبان ارائه می گردد و مدعای شیعیان مبنی بر اینکه کلام حضرات معصوم(ع) برگرفته از قرآن است بیشتر اثبات می شود.

از ویژگی خاص شرح حاضر آن است که ادب واخلاق در سرتاسر کلام جاری است وحقی در بحبوحه طرح مباحث آتشین وتند اخلاقی ( ازجمله شرح خطبه شقشقیه) ادب نقد رعایت می شود.

در این شرح خواننده در هر سطحی از باور وآگاهی که باشد زنده بودن بحث را لمس می کند وذهن خویش را درگیر مفاهیم مطرح شده می یابد و آنچه را می خواند در زندگی خویش عملا جاری وساری می بیند.

شرح نهج البلاغه (خطبه 27-4)

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

کتاب فروغ حکمت 2 اثر محمد علی انصاری

  • میزان فروش: 87
  • مدل جلد دوم
  • موجودی: 0
  • کد محصول : 9439

این محصول فعلا در انبار موجود نیست در صورتی که شما دارای این محصول هستید میتوانید با عضویت به عنوان فروشنده این محصول را در ایران بازار به فروش برسانید


برچسب ها: کتاب فروغ حکمت 2 اثر محمد علی انصاری