کتاب باورهای عامیانه مردم ایران نوشته حسن ذوالفقاری

کتاب باورهای عامیانه مردم ایران نوشته حسن ذوالفقاری

باورها بنیادی ‌ترین مبانی جهان ‌بینی انسان را شکل می دهد. با تحول باورها، فرهنگ نیز گرایش و جهت دیگری پیدا می کند؛ بنابراین با شناخت تحولات به وجود آمده در باورهای اقوام، فرهنگ آن ها را به خوبی می توان شناخت. این شناخت ما را به دیگر تحولات اجتماعی، اعتقادی، سیاسی و فکری هدایت می کند. کتاب باورهای عامیانه مردم ایران نوشته حسن ذوالفقاری فرهنگ نامه ای کامل از اعتقادات و باورهای مردم ایران در نقاط مختلف کشور است که توسط دکتر ذوالفقاری با همکاری علی اکبر شیری به رشته تحریر در آمده است.

این کتاب شامل 650 مدخل و یازده هزار باور و میزان رواج آن در مناطق مختلف ایران می باشد. نویسنده تلاش کرده تا جایی که ممکن است بازتاب باورهای مردم را در اشعار فارسی ، آثار ادبی ، سفر نامه ها ، داستان ها و تمام آثار مربوط به فرهنگ مردم بررسی کند و با طبقه بندی آن ها بر اساس معیار های خاص به تحلیل موضوعی هریک بپردازد. این کتاب منبعی غنی و بی نظیر برای شناخت فرهنگ و باور مردم در هر نقطه از ایران می باشد.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

کتاب باورهای عامیانه مردم ایران نوشته حسن ذوالفقاری

  • میزان فروش: 115
  • تولید کننده: ایران
  • مدل جامعه شناسی
  • موجودی: 0
  • کد محصول : 5223

این محصول فعلا در انبار موجود نیست در صورتی که شما دارای این محصول هستید میتوانید با عضویت به عنوان فروشنده این محصول را در ایران بازار به فروش برسانید


برچسب ها: کتاب باورهای عامیانه مردم ایران نوشته حسن ذوالفقاری, جامعه شناسی, جامعه شناسی