پاستل

نمایش:
مرتب کردن براساس:

پاستل روغنی آریا 7 و 14 رنگ

پاستل روغنی آریا 7 و 14 رنگ  کاملا بهداشتی و با کیفیت رنگ بسیار بالا   آشنایی با رنگ..

0 تومان
پاستل

پاستل رنگدانه های پودری است که به هم چسبیده اند. این رنگدانه ‌ها اساسا همان‌ هایی هستند که برای دیگر مدیوم ‌های نقاشی نیز به کار میروند. طریقه در دست گرفت پاستل مانند مداد است. این ماده یکی از موادی است که تنها یک کاربرد ندارد، به این مفهوم که شما میتوانید برای هر سبک، سوژه و هر نوعی از نقاشی از آن استفاده کنید. پاستلها مدلهای مختلفی دارند که شامل : سخت، نرم، مدادی و روغنی میشوند.

پاستل سخت : این پاستل‌ ها از همان مواد تشکیل‌ دهنده نوع نرم ساخته میشوند با این تفاوت که دارای چسب بیشتر و رنگدانه کمتری هستند. میتوان از نوع سخت آن برای طراحی یک نقاشی به طور کامل نیز استفاده کرد

پاستل نرم : پاستل‌ های نرم چسب کمتر و رنگدانه بیشتری دارند. آنها معمولا شکل استوانه ‌ای دارند. این نوع شکل سنتی پاستل است و بیشتر از انواع دیگر مورد استفاده قرار میگیرد.

پاستل‌ مدادی : در چوب محصور شده‌اند و باعث میشوند بهم ریختگی کمتر باشد و در عین حال جزییات به خوبی طراحی شوند.

پاستل روغنی : برای کشیدن افکتهای نقاشی بسیار مناسب هستند، اما وکس مخصوص آنها باعث میشود هماهنگی با دیگر انواع پاستل نداشته باشند.

اگر که از پاستل بصورت صحیح استفاده شود دوام آن بسیار زیاد خواهد بود و نقاشی مخملی خواهید داشت. در عین حال با توجه به حسن هایی که پاستل دارد دارای معایبی نیز است که یکی از این معایب این است که زمانی که از پاستل استفاده میکنید ذرات ریز آن در هوا معلق خواهد بود به همین دلیل نیاز به جایی مناسب برای کار با آن خواهد بود و در صورت نبود جای مناسب ممکن است که سلامتی را بخطر اندازد.