جعبه خاتم قلوه ای طلایی تذهیب

جعبه خاتم قلوه ای طلایی تذهیب

 

خاتم ابتدا از کنار هم قرار گرفتن مثلث های بزرگ شکل می گرفت و رنگ چوب های مصرفی بیشتر سیاه یا سفید بود؛ ولی به تدریج ذوق و سلیقه ایرانی ظرافت کنونی را جانشین زمختی پیشین نمود، تنوعی در رنگ های آن به وجود آورد و رنگ های قرمز، سبز، آبی و زرد را به آن افزود و به جای روی و قلع که قبلا به کار برده می شد و هیچ جلوه و جلایی نداشت، از فلز برنج بهره گرفت.

خاتم پوششی است كه از كنارهم قرار گرفتن لایه ای نازك به ضخامت 5/1 میلیمتر قطعات ریز و متساوی الضلاع چوبهای رنگی به همراه قطعات مثلثی شكل فلز برنج و استخوان بدست می آید .خاتم سازی یكی از هنر های برتر اصفهان محسوب می شود.

هنر خاتم بسیار زمانبر و پر مشقت است و شاید به همین دلیل آن را خاتم نامیده اند؛ چرا که ختم هنر و ظرافت ایرانی است. هرچقدر خاتم آماده شده ظریفتر و محكم تر باشد و از مواد اولیه با كیفیت بالا ساخته شده باشد ارزش آن بیشتر است.

جعبه جواهرات خاتم کاری قلوه ای طلایی مدل تذهیب دارای وزن 355 گرم و اندازه 10×16 سانتی متر مناسب برای نگهداری اشیای با ارزش شما می باشد. همچنین به عنوان هدیه ای نفیس ، به دوست یا عزیزان خود اهدا کرده و در جهت تبلیغ و حمایت این هنر فاخر به دوستان خود پیش قدم شوید.

مشخصات
تزیینی- مصرفی
خاتم
خاتم
مشخصات
10 × 16 سانتی متر
355 گرم
اصفهان

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

جعبه خاتم قلوه ای طلایی تذهیب

  • میزان فروش: 45
  • تولید کننده: اصفهان
  • مدل تذهیب
  • موجودی: 2
  • کد محصول : 4345

برچسب ها: جعبه خاتم قلوه ای طلایی تذهیب, تذهیب, جعبه جواهرات