جا سکه ای خاتم مدل تذهیب

جا سکه ای خاتم مدل تذهیب

 

هنر خاتم‌ کاری یکی از اصیل ترین هنرهای دستی ایران است. این صنعت ارزش هنری بسیار زیاد و مهمی دارا است. سابقه خاتم کاری در ایران مربوط به زمانهای خیلی قدیم بوده است. خاتم از هنرهای دستی دقیق و پرکار است که تولید و ساخت آن احتیاج به دقت و حوصله زیاد دارد.

خاتم ترکیبی از چند ضلعی‌ های منظم با تعداد اضلاع متفاوت پنج ، شش ، هفت ، هشت یا ده ضلعی است که با استفاده از مواد اولیه گوناگون در رنگ‌ های مختلف تشکیل می ‌شود.

لازم است توجه شود که کلیه ی محصولات خاتم‌ کاری شده بایستی دور از حرارت، رطوبت و نور مستقیم خورشید نگهداری و از تمیز کردن آنها با پارچه ی مرطوب و از به کار بردن هر گونه جلا سنج بر روی سطوح خاتم اجتناب شود.

مشخصات خاتم مرغوب

صاف بودن سطح کار و خالی نبودن هیچ جای خاتم.

یکنواخت بودن رنگ و مصالح به کار رفته در ساخت خاتم

عدم تغییر در رنگ و شکل

ترمیم ‌کاری‌ها و بتونه‌ کاری‌ ها در سطح کار مشخص نباشند.

قرینه بودن تمامی گل‌ها و اشکال درسطح کار و زوایا و اضلاع

دقیق و مهندسی بودن اساس و ساختمان طرح که تمامی ابعاد با هم همسان، قرینه و یک اندازه باشند که البته اگر شاسی طرح دقیق نباشد بهترین خاتم نیز بر روی آن نما و جلوه‌ای ندارد و کل طرح را از بین می‌ برد به همین جهت است که یک هنرمند خاتم‌ ساز باید یک نجار چیره ‌دست هم باشد.

جا سکه ای خاتم مدل تهذیب دارای وزن 50 گرم می باشد و در قسمت داخلی بدنه مخمل قرمز می باشد. همچنین رویه آن طرح و نقش تهذیب کار شده است که برای تزیین دکوراسیون برای زیبایی روی میز مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول اثر هنرمندان اصفهانی می باشد.

مشخصات
تزیینی- مصرفی
خاتم
مخمل
قرمز
مشخصات
50 گرم
اصفهان

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

جا سکه ای خاتم مدل تذهیب

  • میزان فروش: 42
  • تولید کننده: اصفهان
  • مدل تذهیب
  • موجودی: 2
  • کد محصول : 4328

برچسب ها: جا سکه ای خاتم مدل تذهیب, تذهیب, جعبه جواهرات