محصولات اصلاح

اصلاح موهای زائد بدن نه تنها از نظرزیبایی بلکه برای حفظ سلامتی و بهداشت بدن نیز ضروری میباشد .حتما متوجه شده‌اند که این کار به ایجاد گرمای زیادی در بدن منجر می‌شود و درنتیجه می‌تواند دو پیامد ناخوشایند داشته باشد: افزایش تعریق بدن و افزایش بوی بد بدن. این درحالی است که اصلاح کردن موهایدست ،پا، زیربغل، قفسه سینه و ...، واقعا می‌تواند تعریق بدن را کاهش بدهد و احساس تمیزی و پاکیزگی بسیار بیشتری به مردانو زنان بدهد. این کارها خصوصا در فصل تابستان اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کنند.

به طور کلی برای از بین بردن موهای بدن، دو انتخاب خواهید داشت:

  1. روشهای موقت حذف موهای زائد بدن: شامل استفاده از تیغ، کرم‌های موبر، موم، اپلاسیون و … است.
  2. روشهای دائم حذف موهای زائد بدن: شامل لیزر و الکترولیز می‌باشد.

البته روش‌هایی نیز وجود دارند که با استفاده از آنها، می‌توانید تا حدودی به نتایج دلخواه برسید که البته هزینه زیادی را نیز برای شما در پی نخواهند داشت. در این مطلب روش‌های سنتی حذف دائم موهای زائد بدن را که می‌توانید در منزل مورد استفاده قرار دهید، بررسی شده است. ولی پیش از آن باید بدانید که مو، نقش محافظتی برای پوست بدن دارد، و تنها در صورتی دیگر رشد نخواهد کرد که فولیکول آن تخریب شده باشند. (عملی که در لیزر و الکترولیز انجام می‌شود).

عمل اصلاح کردن از طریق تیغ‌های عمودی و البته مطمئن انجام می‌شود. اصلاح دستی یا همان اصلاح خیس و اصلاح خشک که با تیغ برقی (ماشین ریش تراش یا اپیلاتور ) انجام می‌گیرد، دو نوع متداول از اصلاح کردن هستند. گاهی اوقات برای آسان‌تر شدن کار در حین استفاده از تیغ، بهتر است ابتدا موها با قیچی کمی کوتاه‌تر شده و بعد از تیغیا ماشین اصلاح  استفاده شود.

بهتر است پس از اصلاح از لوسیون و افترشیو برای کامل کردن و پایان دادن به عمل اصلاح استفاده کنید. این مواد حاوی داروی ضدعفونی، از جمله الکل ایزوپروپیل است که در صورت ایجاد خراش‌های کوچک و سطحی روی پوست در اثر اصلاح، زخم را ضدعفونی می‌کند و موجب نرمی و رطوبت سطح پوست می‌شود.